Investujte do zlata

Máme smůlu, že žijeme v době ovlivněné krizí způsobenou (nejen) koronavirovou pandemií. A naše smůla spočívá především v tom, jaká klidně i hodně drastická opatření se v souvislosti s touto pandemií podnikla, podnikají a zřejmě ještě dlouho podnikat budou. Protože ta mimo jiné neodvratitelně předurčují i neblahý osud naší měny. Ta kvůli ekonomickým obtížím pozbývá na své dřívější hodnotě a vše je tak dražší a dražší.
Ti z nás, kteří si vydělávají, tak mají daleko menší kupní sílu než dřív, a to i tehdy, když si vydělávají pořád stejné obnosy, a ti, kdo si dříve něco našetřili, navrch pociťují i to, jak hodnota jejich úspor klesá.

zlaté placky

Znehodnocování měny je tedy nevyhnutelné a současně pro našince i krajně nepříznivé. A každý aspoň trochu soudně uvažující jedinec už se aspoň někdy zaobíral myšlenkou, zda by se nedalo takové znehodnocování měny nějak zastavit. A ten, kdo to dotáhl až do konce, takové řešení také objevil. Tedy přišel na to, že je právě v dnešní době optimální investovat do zlata.

placka na červeném podkladu

Švýcarské zlaté cihličky jsou u nás totiž dostupné každému, a jejich výhodou ve srovnání s penězi je to, že tento kov nikdy svoji skutečnou hodnotu neztrácí. A proto je ideální právě pro krizové doby, kde se do něj dá hodnota peněz uložit dříve, než tato příliš klesne. A tak prodej i výkup zlata právě v dnešní době vzkvétá. Ten, kdo potřebuje co nejvíce peněz, své zlaté rezervy prodává právě teď, kdy za ně hodně dostane, a ten, kdo se obává znehodnocení svých přebytečných finančních prostředků, naopak nakupuje.
A protože je zlato hodnotné kdykoliv a kdekoliv, a protože se z jeho nákupu u nás ani neplatí DPH, je výhodné se na investiční zlato spolehnout. Protože zlato je a vždy bude zlato. A ať se stane s našimi penězi cokoliv, neprodělá se na něm. Protože není bezpečnější investice, než je právě ta do zlata. Je to prověřené už dlouhými staletími.