Začalo to budíčkem v hodinkách

Přesto, že jsou náramkové hodinky velice malé, nabízejí celou řadu možností, jak jim dodat originální vzhled a vytvořit z nich výjimečný doplněk. Tento nápad měli hodináři už v polovině sedmnáctého století, kdy jsou hodinky záležitostí většinou pouze bohatých lidí, a proto bylo nutné dodat jim patřičný šmrnc.

  • První ozdoby vznikaly díky barvám na smalt.
  • Pochopitelně měly větší oblibu u dam.

I v moderní době můžete mít hodinky s různými zajímavými dekorativními prvky. Dnes se ale nechávají výrobci inspirovat spíše trendy v oblasti počítačových her nebo oblíbených seriálů. Především u pánů jsou velmi oblíbené pánské sportovní hodinky s motivem Star Wars.Díky spojení robustního vzhledu a zmíněného motivu působí hodinky velice mužně a dodávají svému nositeli sebevědomí. U dam vedou dámské sportovní hodinky spíše s něžnými a romantickými motivy. Tento efekt dodává ženě potřebnou jemnost a něžnost.

Pásek jako praktický i estetický prvek

Už v dobách, kdy si hodinky teprve hledaly své místo na slunci, přemýšleli hodináři o tom, čím by se daly jejich výrobky ještě více posunout vpřed. Na konci sedmnáctého století se mohou začít lidé hodinkami i budit. I přesto, že hodinky s budíčkem byly pochopitelně větších rozměrů, získaly si docela velkou oblibu. Ale to stále ještě hovoříme o kapesních hodinkách.

  • Na ruku si je mohli jejich majitelé připnout až roku 1722.
  • A opět to přináší další možnosti v pokroku.

K hodinkám přibývá pásek a ten je především u dámských hodinek velmi ozdobný.Pokud bychom se zamysleli nad tím, na co dávají současní výrobci hodinek největší důraz, pak by byla odpověď asi jasná. Na každou součást svého výrobku. Proto můžeme mít sportovní hodinky, které mají spoustu funkcí, a navíc se dají nosit do společnosti anebo hodinky s GPS, díky kterým najdeme vždy tu správnou cestu.