Teplo, nebo zima?

Jak je vlastně v podkroví? Je tam v zimě chladno a v létě teplo? Nebo je to naopak? Je třeba otevřeně říct, že je to závislé zejména na úrovni a kvalitě tepelné izolace. Ta je ale dnes snadno řešitelná. Jenže to nezávisí jen na izolaci, nebo kvalitě topení, ale také na správném použití a rozmístění … Continue reading „Teplo, nebo zima?“

Jak je vlastně v podkroví? Je tam v zimě chladno a v létě teplo? Nebo je to naopak? Je třeba otevřeně říct, že je to závislé zejména na úrovni a kvalitě tepelné izolace. Ta je ale dnes snadno řešitelná. Jenže to nezávisí jen na izolaci, nebo kvalitě topení, ale také na správném použití a rozmístění střešních oken, která se většinou dnes používají v těchto podkrovních prostorách. A nejde o značku výrobce, nebo typ. Dnes jsou víceméně všechny známé značky na obdobné úrovni kvality.

Co je důležité

Důležité z hlediska dobrých tepelných poměrů v podkroví je nejen správné rozmístění a velikost použitých oken, ale také orientace vzhledem ke světovým stranám, sklon stropů a také použití doplňkových zařízení, jako jsou žaluzie, rolety a síťky, napomáhající například v létě k zastínění sluncem osvětlených ploch.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup